Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrana kupujícího
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Paypal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30 denní lhůta vrácení zboží
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Doprava zdarma od 0,00 Kč

Online objednávka vyvýšených záhonů za výhodnou cenu


Filtr

Sny o vlastní záhon pro zahradu, balkon nebo terasu se vám mohou splnit

Už dlouho sníte o zahradničení, ale žijete v bytě a váš balkon nebo terasa je bohužel příliš malý? S vysokým záhonem už se nemusíte vzdávat svého snu o pěstování vlastních rajčat a čerstvých bylinek. Uspořádaný na výšku minimálně 50 cm nad zemí nabízí vysoký záhon optimální plochu, abyste úspěšně sledovali růst svých rostlin. Ale i ti, kteří mají k dispozici dostatek místa a dokonce i zahradu, najdou ve vysokém záhonu užitečný pomocník při pěstování vlastní zeleniny nebo bylinek. Objevte náš sortiment a vysoké záhony v mnoha velikostech a tvarech od ok-living.

Výškový záhon nebo normální záhon - kde je rozdíl?

Na rozdíl od normálního záhonu vám vyšší výškové záhony poskytují vašim rostlinám optimální sluneční místo, dokonce i při šikmém osvětlení. Na druhé straně výška záhonu způsobuje mírně rychlejší proces vypařování. Zemina se v výškovém záhonu může v určitých případech rychleji vysušit a je třeba ji pravidelně zalévat. Samozřejmě je také možné pěstovat zeleninu a bylinky v normálním záhonu, ale nároky zde mohou být trochu vyšší. Při použití výškového záhonu byste měli zakoupit speciální zeminu a tím ji naplnit. Při zakládání normálního záhonu budete muset existující zeminu nejprve vysypat a nahradit zemskou zemí.

Další výhodou výškového záhonu je, že lidé s fyzickým postižením mají možnost pohodlně a bezbariérově zahradničit. Díky větší vzdálenosti od země mají plži v zahradě horší šanci dostat se k zelenině ve výškovém záhonu. Ačkoli skleník je snem každého zahrádkáře a rostliny se v optimálním teplém klimatu lépe daří, nelze ho kvůli jeho velikosti umístit do každé domácnosti. S výškovým záhonem najdete perfektní řešení.

Výškové záhony různých materiálů a tvarů

Pokud zvažujete koupi záhonu na bylinky nebo zeleninu, otevře se vám široká nabídka. Online nebo v obchodech a stavebninách můžete nalézt výškové záhony vyrobené z různých materiálů, jako je dřevo, kov, žula nebo plast. Také existují výškové záhony různých tvarů, například obdélníkové, čtvercové nebo kulaté. Tím se dokonale přizpůsobí vašim požadavkům a přáním.

Při nákupu a zakládání výškového záhonu je třeba zvážit několik věcí. Pokud se rozhodnete pro koupi dřevěného výškového záhonu, je obecně lepší sáhnout po dražším produktu. Levné dřevo je velmi náchylné k větru a povětrnostním podmínkám, snadno se zbarvuje a rychle hnilobí, pokud není ošetřeno. Ti, kteří upřednostňují modernější a časově neutrální vzhled, mohou zvolit koupi výškového záhonu z kovu. Tento záhon je nejen atraktivní, ale také velmi odolný vůči materiálovým vlivům. Díky tenkým stěnám tato forma výškového záhonu nabízí více místa pro samotný záhon.

Výškové záhony a mnohem více pro úpravu zahrady

Jakmile dorazí váš nový výškový záhon z našeho online obchodu k vám domů, přichází na řadu zakládání záhonu. Při tomto procesu mějte na paměti, že byste měli záhon umístit co nejlépe ve směru sever-jih, abyste co nejlépe využili slunečního světla. Při plánování mějte také na paměti, že ne všechny rostliny jsou si dobrými sousedy, zatímco jiné vytvářejí užitečné symbiotické vztahy ve výškovém záhonu a podporují vzájemný růst. Stejně tak ne každá zelenina snese stejnou půdu. Před zahájením výsadby si znovu přečtěte, jakou půdu musíte pro svůj výškový záhon zakoupit.

Vyberte si praktický a cenově dostupný výškový záhon z naší nabídky a užijte si pozorování růstu zeleniny a bylinek. Pracujte na svém zeleném palci a zároveň si užijte ovoce své vlastní úrody. Hledáte více inspirace pro úpravu zahrady? Potom objevte vedle výškových záhonů také naši širokou škálu krásné zahradní dekorace, jako jsou například obrubníky, zahradní ploty a markýzy, stejně jako praktické příslušenství pro bazény pro vlastní bazénový ráj ve vaší zahradě.

Spokojenost zákazníků
Velmi dobré
4.59 / 5.00
z 70593 hodnocení