Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrana kupujícího
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Paypal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30 denní lhůta vrácení zboží
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Doprava zdarma od 0,00 Kč

Krásné obruby trávníků v mnoha variantách pro udržovaný vzhled zahrady


Filtr

Užitečné a dekorativní - levné okraje záhonů a trávníku od ok-living

Dobře definovaný okraj trávníku často udělá rozhodující rozdíl mezi zahradou, která vypadá neupraveně, téměř neukázněně a chaoticky, a zahradou, kde je znát profesionální údržba. Přitom tato forma zahradního designu nevyžaduje mnoho času. Jakmile jsou vytvořeny, krásné okraje záhonů jsou trvalým atraktivním prvkem. Pro vytvoření okraje záhonu nepotřebujete zkušenosti v zahradním designu ani mnoho pomůcek.

Co je trávníkový lem?

Upravený trávník zvyšuje atraktivitu každé nemovitosti. Poptávka po trávníkových lemech v posledních letech rychle roste, protože dodávají každé zahradě poslední úpravu a dělají ji ještě lépe upravenou. Zvláště ti, kteří věnují zahradnímu designu hodně úsilí a času, investují spoustu času do plánování zahrady. Místo toho, aby plochu pozemku jednoduše považovali za trávníkovou plochu, dávají přednost tomu, aby zahradu rozdělili na části nebo záhony. K tomu jsou trávníkové hrany, také nazývané okraje záhonů, dokonalým řešením.

Druhy trávníkových hran

Trávníkové hrany tvoří čistý oddělení mezi trávníkovou plochou a zahradním záhonem. To dodá zahradě větší strukturu a zároveň vypadá pěkně. Při výběru druhu trávníkové hrany máte volnou ruku. Existuje například:

  • Anglické záhony
  • Trávníkové hrany z kovu
  • Trávníkové hrany z kamene
  • Okraje záhonů z plastu
  • Obvodovky záhonů z dřeva

Při anglickém záhoně se vytváří oddělení bez použití nástrojů. Zde je přechod na záhon zahrady plynulý. Aby se tráva nemohla nekontrolovaně šířit, je třeba hrany každé čtyři až šest týdnů upravit špachtlí. Pokud si přejete dodatečnou ochranu před plži a jiným hmyzem, anglický záhon nestačí. Místo toho použijte hrany z dřeva, kamene, kovu nebo plastu. Abyste dosáhli perfektního efektu, vyberte si pro hrany materiál, který odpovídá stylu domu.

Moderní dům vypadá dobře s čistými liniemi obvodovek z kovu. Ohraničení trávníku z plastu sice není okázalé, ale poměrně snadno se instaluje. Tyto trávníkové hrany jsou k dispozici jako samostatné prvky nebo ve dlouhých rolích. V každém případě pečlivě změřte, kolik materiálu budete potřebovat pro ohraničení vašeho záhonu.

Je, záhony nejsou nutné?

Ne, není nutné pokládat okraje záhonů. Majitelé zahrad nemusí svůj trávník obklopovat. Největší výhodou ohraničení záhonů je, že zahradě dodává větší strukturu a harmonii. Zároveň se také mohou lépe chránit před plazivým hmyzem. Samozřejmě ale obvodovky záhonů neposkytují stoprocentní ochranu proti tomuto hmyzu. K udržení trávníku v dobrém stavu není nutné mít okraje záhonů. Mnoho lidí se však pro ně rozhoduje, aby zlepšili čistotu trávníkové plochy a vytvořili jasnější tvary v zahradě. Trávníková hrana je jemným dokončením, které může udělat rozdíl mezi pěknou zahradou a úžasnou zahradou s efektem "Wow".

Jak se pokládají okraje záhonů?

Obvodovky záhonů z plastu se obvykle rychle pokládají. Jak dlouho bude trvat, než zasadíte plastové prvky, závisí především na povaze půdy. Pokud je půda měkká, záhonovky se snadno vsouvají. Stejně to platí i pro trávníkové hrany z kovu. Ty jsou také snadno zasazeny. Pokud se rozhodnete pro druh okraje záhonu, měli byste si určitě dát pozor na odolnost vůči povětrnostním vlivům. Kovové okraje záhonů z našeho internetového obchodu nejsou pouze odolné, extrémně kvalitně zpracované a cenově dostupné, ale také je můžete libovolně rozšířit. Pokud chcete položit záhonovou hranu ze dřeva nebo kamene, měli byste si na to něco více času naplánovat. Také rozměry jednotlivých prvků mají vliv na délku pokládky. Zejména u kamenů musíte dbát na to, aby byla půda rovná.

Vyberte si krásný a cenově dostupný okraj záhonu z naší nabídky a dodělejte své zahradě poslední jemný dotek. Vedle krásných okrajů záhonů u nás najdete také všechno ostatní, co potřebujete k tomu, abyste svou zahradu udělali dokonale. Objevte také naši širokou škálu krásné individuální zahradní dekorace, jako jsou například vysoké záhony, ploty a markýzy, stejně jako praktické příslušenství k bazénu pro váš domácí bazén.

Spokojenost zákazníků
Velmi dobré
4.59 / 5.00
z 70593 hodnocení