Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrana kupujícího
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Paypal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30 denní lhůta vrácení zboží
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Doprava zdarma od 0,00 Kč

Online objednávka praktických střešních boxů za výhodnou cenu


Filtr

S auto střešním boxem získáte více místa na cestách:

Auto střešní box, také nazývaný střešní kufr, je prostorná skříň, která se obvykle bez větší námahy upevní na střeše vašeho vozu. Koupě takového střešního boxu je z mnoha důvodů extrémně praktická, zejména pro ty, kteří chtějí přepravovat více zavazadel, než dovoluje vnitřek vozidla. Ale také pokud se cítíte pohodlněji tím, že nemáte všechna zavazadla kolem sebe uvnitř auta.

Náklady na střešní kufr se mohou velmi lišit od prodejce k prodejci - ceny mezi 200 a 700 eury jsou zde možné. Přičemž vysoká cena v žádném případě není znamením lepší kvality. Pokud tedy uvažujete o koupi levného auto střešního boxu, jste u ok-living na správném místě! V našem online obchodě najdete kvalitní, funkční a přesto cenově dostupné střešní boxy.

To jsou výhody, pokud si koupíte auto střešní box:

Možná znáte tuto situaci: Právě když cestujete s celou rodinou, může být v rodinném voze rychle těsně. V autě už často není místo pro zavazadla a další věci, které si chcete vzít na dovolenou. S auto střešním boxem zvyšujete značně objem zavazadel ve vašem vozidle, což má zejména při delších cestách značný užitek. To jsou největší výhody, pokud si koupíte auto střešní box:

  • Auto střešní box je obvykle snadno montovatelný a flexibilně použitelný.
  • Střešní box umožňuje přepravu bez rizika nezajištěného nákladu.
  • Přepravovaný materiál zůstává s auto střešním boxem suchý a čistý.
  • S auto střešním boxem máte větší flexibilitu při volbě cesty.
  • Střešní kufr umožňuje větší svobodu při přepravě.

Lze každý auto střešní box namontovat na každý vůz?

Odpověď je tak trochu ano a tak trochu ne. Auto střešní box je považován za poměrně univerzální, což znamená, že ho lze připevnit téměř na každou normální střechu auta. Přesto však musíte zvážit několik věcí, mimo jiné existují různé varianty střešních boxů. Jsou k dispozici nejen různé velikosti a objemy, ale i pro různé účely. Navíc však ne každý automobil je navržen pro uchycení a přepravu střešního boxu. Kabriolet zpravidla nepřipadá v úvahu vůbec a malý vůz spíše vzácně, ale za určitých podmínek.

Před tím, než si tedy koupíte auto střešní box, měli byste zjistit, zda tento box a konstrukce střešního nosiče vůbec pasují k modelu vašeho vozu. Můžete to buď vyhledat na internetu nebo se podívat do palubní knihy auta. Měli byste také zvážit, co chcete přepravit. Jsou to například lyže, pak musíte zohlednit příslušnou délku boxu - ne každá délka se vejde na každou střechu auta.

Co byste měli ještě zvážit při nákupu střešního boxu

Auto střešní box je podle § 22 silničního zákona považován za náklad a nesmí proto přesahovat přední konec vozidla. Střešní box, který sahá až k nárazníku, je však povolen. Kromě toho musíte rovněž pečlivě zohlednit maximální nosnost střechy vašeho vozu. Samotný střešní kufřík má svou vlastní váhu, která se pohybuje v závislosti na výrobci a velikosti mezi deseti a 25 kilogramy. K tomu přichází váha zavazadel. Před tím, než si koupíte střešní box a vydáte se s ním poprvé na dovolenou, měli byste také dávat pozor na to, že silniční zákon v Německu sice neurčuje maximální rychlost při jízdě se střešním boxem, ale výrobci a automobilové asociace přesto doporučují nepřekračovat rychlost 130 kilometrů v hodině.

Změny v jízdních vlastnostech s autem se střešním boxem

Při jízdě s autem se střešním boxem se u mnoha modelů mění aerodynamika vozidla, protože vzniká dodatečný, zanedbatelný odpor větru. Z tohoto důvodu se zvyšuje také spotřeba paliva vozidla. Při jízdě s autem se střešním boxem také dbáte na boční větrné poryvy. Ty se kvůli větší ploše nyní projevují výrazněji.

Střešní box zvyšuje těžiště vozidla. Čím je toto těžiště vyšší, tím větší je také dynamický posun podélné zátěže a náklon vozidla v zatáčce. To znamená, že byste střešní box v ideálním případě neměli plně až do maximální hmotnosti naložit. V konečném důsledku se vždy doporučuje - bez ohledu na to, zda máte střešní box nebo ne - přizpůsobit jízdní chování určitým povětrnostním podmínkám a nejlépe snížit rychlost. A pokud jste již byli na dovolené nebo si letos raději uděláte pohodlí doma na zahradě, určitě najdete to pravé. Ok-living nabízí široký výběr skvělých venkovních nábytku a vše pro váš domácí bazén.

Spokojenost zákazníků
Velmi dobré
4.59 / 5.00
z 70593 hodnocení