Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
100% ochrana kupujícího
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Paypal
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
30 denní lhůta vrácení zboží
Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon
Doprava zdarma od 0,00 Kč

Online objednávka pohodlných matrací za výhodnou cenu


Filtr

Na co byste měli brát zřetel při výběru nové matrace

Už jste se někdy ptali, zda pro vás existuje dokonalá matrace a na co záleží při výběru vaší nové matrace? Při nákupu matrace byste měli mít několik věcí na paměti. Za prvé byste měli vědět, na čem může záviset druh vhodné matrace. Mezi kritéria výběru patří například váš zvyklý spánkový postoj nebo také vaše typické chování během spánku a pohyby. Aby bylo možné začít do nového dne odpočatí a bez bolestí zad, měli byste se například ujistit, že vaše páteř zůstává během noci pěkně rovná. Před nákupem vaší nové, cenově dostupné a přesto kvalitní matrace z našeho online obchodu vás informujeme, na co záleží."

Která matrace je pro vás ta nejvhodnější

Tvrdost matrace určuje, jak zatížitelná je tato matrace pod tlakem a váhou těla. Volba vhodné tvrdosti by měla být provedena především na základě vlastní hmotnosti těla. Volba vhodné matrace je také možná na základě výšky těla. Při nákupu je však také důležitá spánková pozice. Pro matrace existuje celkem pět stupňů tvrdosti:

  • H1 (měkká) - vhodná pro osoby do 60 kg
  • H2 (středně tvrdá) - vhodná pro osoby od 60 do 80 kg
  • H3 (tvrdá) - vhodná pro osoby od 80 do 100 kg
  • H4 (velmi tvrdá) - vhodná pro osoby nad 100 kg
  • H5 (ultratvrdá) - vhodná pro osoby nad 130 kg

Určení správného stupně tvrdosti je zvláště důležité, protože zajišťuje, že během noci ležíte ve správné pozici. To vám umožní vyhnout se zakřivení páteře během spánku a v nejhorším případě potíže."

Které druhy matrací existují a co je vyznačuje

U pružinové matrace, jak název naznačuje, je jádro matrace tvořeno různě silnými pružinami. Síla pružin by měla být při nákupu nové matrace opět volena podle váhy a výšky těla, ale také podle vaší polohy při ležení. Celkově se jedná o druh matrace spíše tvrdší. Právě z tohoto důvodu jsou pružinové matrace často volbou o něco levnější. Pokud tedy preferujete spíše tvrdší povrch pro ležení, rádi spíte na břiše nebo zádech, zvolte pružinovou matraci. Pokud sice rádi ležíte na břiše nebo zádech, ale v noci se hodně otáčíte a zároveň nemáte rádi příliš tvrdý povrch pro ležení, sáhněte po matraci s kapslovými pružinami. V závislosti na tom, kolik pružin na metr čtvereční je zde na ležící plochu rozloženo, může být tato varianta trochu měkčí a více se poddávat než obyčejná pružinová matrace. Tato druh matrace je také ideální pro osoby, které v noci trochu více potí a/nebo mají vyšší váhové zatížení.

Neradi se příliš hluboko propadáte do matrace, ale v noci se hodně hýbete a spíše nespíte klidně? Pak je pravděpodobně pro vás nejlepší volbou matrace z studeného pěnového materiálu. Tento druh matrace je převážně používán s tvrdostí od středně tvrdé po měkkou. Díky své konzistenci je tato matrace lehčí a je vhodná například i pro motorové lamelové rošty. Matrace z viskózní pěny je perfektní variantou pro klidné boční spáče, kteří chtějí pocit téměř bez tíže při spaní. Pokud trpíte bolestmi zad a v noci se příliš nepotíte, měli byste zvolit tuto matraci. Skládá se z jádra z studené pěny s vrstvou viskózní pěny a lze ji také kombinovat s nastavitelnými lamelovými rošty. Pokud chcete pocit odlehčení a příjemně se do matrace propadnout, je pro vás vhodná matrace ze želové pěny. Obvyklý stupeň tvrdosti pro tento druh matrace je spíše měkký až středně tvrdý. Tato varianta je také vhodná pro osoby s problémy s rameny a zády."

Jak nejlépe pečovat o matraci

Pokud necháte svou matraci asi půl hodiny větrat po probuzení, uděláte jí tím velkou laskavost. Aby vám vaše matrace sloužila co nejdéle, měli byste ji chránit před škodlivými vlivy, jako je vlhkost. Kromě toho byste měli matraci pravidelně otáčet a povrch chránit jemnou povlečení s pevným pletením, pokud chcete vyhnout náročnému čištění. Tím přispíváte ke správné péči o matraci. Objevte také naše další produkty pro nejlepší spánek. V našem online obchodě naleznete kromě kvalitních a cenově dostupných matrací také pohodlné polštáře a plyšové peřiny. Příslušný matracový chránič z naší nabídky také ochrání vaši novou matraci před špínou, potem nebo prachem. Prohlédněte si nás klidně. Kteroukoli matraci si také vyberete, v ok-living určitě najdete to, co hledáte. A abyste se nemuseli vzdát nejlepšího spánkového komfortu ani na cestách, najdete v našem obchodě také praktické cestovní matrace. Kupte si ještě dnes svou novou matraci a nechte si ji pohodlně doručit domů."

Spokojenost zákazníků
Velmi dobré
4.59 / 5.00
z 70593 hodnocení